Karın Germe

Doğumlar, hamilelikler, aşırı kilo alma ve verme sonucu karın kaslarında gevşeme iç organlarda yağlanma sonucu karın bölgesinde şişlik,  karın bölgesinde ki çatlama, sarkma oluşması görülür. Bu gölgede ki kas yapısının yani rektus kaslarının tamiri, dikilmesi fazla sarkmış cilt yapısının alınması bel bölgesinden inceltilmesi beden küçültülmesi sağlanır. Operasyon öncesi en az 3 hafta sigarayı bırakmak vesonrasında 3-4 hafta içememek önerilir. 3-4 saatlik bir operasyondur. Karın kasları gevşemiş bombe bir karın varsa bu durumda karın estetiği planlanmalıdır.

Operasyondan sonra (doğum) hamilelik bir sene sonra planlanmalıdır, öncesi önerilmez, özel bir korse giyilir. 3 hafta yürüyüş biraz eğik olabilir, ağır bir şey kaldırılmasından sakınmak gerekmektedir. Yaklaşık 2 hafta sonra işe başlanabilir. 3-4 hafta sonra denize girmek mümkün ancak 8 haftaya denk güneşlenmeden kaçınmak gerek.

Doğumlar sonrası beden ölçüsü, bel bölgesi genişlemiş ve halen hamile gibi görünen kişiler için uygun bir yöntemdir. Insizyonlar bikini bölgesinde kaldığı için estetik olarak kamufle edilen bir alanda saklanmış olurlar. Çok kilolu olup vücut kitle endeksi 35’in üzerinde olan hastalar bu ameliyata uygun değildir. Aynı operasyonla kalça bel ve sırt bölgesinde ki fazla yağlar alınarak daha ince ve estetik bir görünüm elde etmek mümkündür. 

Sosyal Medya

Paylaş: