Burun Estetiği

Tüm dünyada en sık yapılan estetik ameliyat diyebiliriz. Burun yüz orta bölgesinde bulunduğu için tüm yüz güzelliğini ve estetiğini etkiler. Burun estetik operasyonlarında fonksiyonların da yani düzgün ve sağlıklı nefes alma da planlanmalı ve hem görünüm hem de fonksiyonel problemler giderilmelidir.

Burun estetiğini açık ve kapalı yöntemle yapmak mümkün, burun ucunda izi sevmediğim için bazı komplike vakalar dışında açık rinoplasty yöntemini tercih etmiyorum, genellikle kapalı rinoplasty yapmaktayım. Açık rinoplasty de PİEZO BURUN ESTETİĞİ yapılabilir. Ancak bu teknik her hasta için uygun değildir. Burun estetiğin de bazen burun kemikleri kırılmadan sadece kemiklerin traşlanacak LET-DOWN veya PUST-DOWN tekniği ile ileri veya geriye yer değiştirilerek burunun yeniden şekillendirilmesi alın burun arasında ki oran ve açıların yeniden yapılandırılmasıdır.

Operasyon genellikle 2-3 saat sürebilir. Nefes almanıza izin veren slikonlu delikli burun tamponlarını tercih ediyorum 2. gün tamponları alıyoruz alçı etel ile burun yapısını şekillendiriyor koruyor 1 hafta sonra ateli alıyoruz. 1 hafta da ödemi azaltan şekli koruyan burun bandajlarını takıyoruz. Bu dönemde aşırı sıcak ve aşırı soğuktan güneşlenmeden, sigaradan, gözlük kullanımından kaçınılması gerekmektedir.

Sosyal Medya

Paylaş: