Ameliyatsız İple Yüz Germe (Threads)

Kontür lift, silüet lift,aptos ipi, örümcek ağı estetiği olarak da bilinir. Düz veya kılçıklı değişik uzunlukta ve kalınlıkta ameliyat iplikleri ile yapılan bir germe yüz gençleştirme tekniğidir. Lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ancak lokal anestezi çoğu zaman yeterlidir.bu yöntem sarkma, kırışıklık, elastik kaybı, yüz ve çene kontörünün kaybolması durumlarında tercih edilir. İşlem 30-60 dakika sürebilir. Yüz ve boyun kaş üzeri göz ve ağız etrafı uzamış dudak burun mesafesi gibi durumlarda bu yöntem ile toparlanma sağlanır.işlemden sonraki birkaç gün ödem olur ki bu da normaldir.

Bazen küçük lokalize morluklar olabilir. Kullanılan ipler poliprolen denilen ve uzun dönemde erime özelliği olan ve erirken yerine kollajen bağ dokusu oluşturan ipliklerdir.çoğu hasta uygulama sonrası hemen günlük aktivitelerine dönebilmektedir. Ancak yüz bölgesine masaj bs gibi oluşturucu işlemlerden birkaç hafta uzak durulması gerekir. Bu bölgeye baskı vs de istenmez. Operasyon sonrası buz uygulaması ile morluklar ve şişlikler azaltılır. Birkaç gün kaşıntı görülebilir ancak yoğun bir rahatsızlık söz konusu değildir.

Özellikle 40 yaşın üzerinde yüz ve yanak kenarlarındaki sarkmalar ve gevşemeler için etkili bir yöntemdir. Etkisi 2-3 sene sürer denilebilir. Tabi ki kişinin yaşı sigara içip içmememi güneş ışınları gibi pek çok değişik faktör vardır.

Sosyal Medya

Paylaş: