Popo Estetiği

Popo bölgesinde atraj sarkma olan kişilere kalça germe, yağ enjeksiyonu veya popoya implant yerleştirilmesi ile popo bölgesinin biçimlendirilmesi, büyütülmesi mümkündür.

Yağ enjeksiyonu en çok tercih ettiğimiz yöntemdir. Alınan yağlar bir işlemden geçirilip sontritüj edilip kanüller ile bu bölgeye enjekte edilir. Sigara içenlerde başarı düşebilir bu nedenle operasyon öncesi ve sonrası 3 hafta sigaradan uzak durmak önerilir yağ enjeksiyonu gerekirse 2-3 ay veya ideal 6 ay sonra gerekirse yenilenebilir. Tercihen aynı anda bel bölgesini de inceltip bu yağları popo bölgesine veriyoruz.

Popo bölgesine konulacak yeterli yağ dokusu olmayan kişiler için popo bölgesine protez yani implant yerleştirilmesi mümkün olabilir. Aşırı kilo alıp veren popo bölgesinde sarkma çok fazla ise kalça bölgesinde lifting işlemi yapılabilir. Bu operasyonda izler külot altında kalacak şekilde bele yakın bir iz şeklindedir ve genellikle daha sonra bu bölgeye dövme yaptırılması ile izler kapatılır kalça germe popo (germe) kaldırma operasyonları sarkmış, deforme olmuş kalçalara sahip kişilere yapılır. Operasyondan sonra 2-3 hafta sonra iyileşme tamamlanır ama yine de özel bandaj ve korseler 4-6 hafta süre ile kullanılırsa izler minimalize edilmiş olur.

Sosyal Medya

Paylaş: