Liposuction

Liposuction vücutta birikmiş rejim ve spora dirençli metabolik genetik ve yaşa bağlı birikmiş depo yağların alınması için uygun bir yöntemdir. Vücut şekillendirme yöntemidir. Erkeklerde en sıklıkla meme, bel, karın bölgelerinde liposuctiona ihtiyaç duyulur. Vücut ağırlığının 66-8inden fazla yağ alınmamalıdır. Tumescent solüsyon denilen özel bir solüsyon veriyoruz.

Yağların erimesi ve operasyonun kansız olmasını sağlayan bir solüsyondur. Yağların sert ve yopğun olduğu durumlar da VASER LİPOSUCTİON uygulayarak yağların sıvılaşması ve bölge’nin sıkılaşması sağlanıyor. Cilt altı dokunun dokusunun sıkılaşması için 3D tekniği ile yapılan liposuctionu tercih ediyorum. Cilt altı yüzeysel ve hem yüzelsey hem derin tabakada ve çapraz hatlar boyunca çalışmak operasyonun kalitesini arrtırır.

Giriş delikleri 2-3 mm lik oldukları için belli olmaz operasyon süresi bölgeye ve alınacak yağın miktarına göre değişir. Kilo miktarı fazla olan kişileri iki seansa bölerek işlemi yapmak daha sağlıklı olur. Özel bir korse giyilmesi gerekir. Yaklaşık 3-4 hafta bu korsenin giyilmesi ödemi azaltır. İyileşmeyi hızlandırır. Operasyon sonrası 3. gün duş alınabilir.

Bol sıvı alınması ve hareket edilmesi ödemin vücuttan atılmasını kolaylaştırır. liposhoping yağların alınması şekillendirilmesi işlemi olup liposuction ile aynı operasyon denilebilir. Lipoliz yağların eritilmesi işlemidir. Ultrason medikal veya lazer ile eritilen yağlar alınmadan vücut tarafından atılır. Lipoplasty ve liposculpture işlemleri de liposuction işlemi olup yağ dokusunun şekillendirilmesi anlamında kullanılır. 

Sosyal Medya

Paylaş: